Følelser av fellesskap er avgjørende for vår opplevelse av livskvalitet, helt uavhengig av alder. Enten du er nyslått pensjonist, nylig tilflytter for å ha alderdommen i Arendal eller har levd et langt seniorliv allerede: Mulighetene for å benytte seg av Arendals rike kulturliv hele året, også som senior, er mange.
Her gir vi litt inspirasjon og informasjon om utvalgte helårsaktører med jevnlige arrangementer særlig for seniorbefolkningen. Kulturinstitusjoner som har egne arrangementer for bestemte målgrupper, er naturlig nok også både åpne og tilgjengelige også på andre tidspunkter uavhengig av arrangementene.
Formidling og opplevelse
Læring og deltakelse
Aktivitet og bevegelse
Arendal har også Eldreråd: Rådgivende organ for seniorsaker i kommunen og arrangør av FNs internasjonale dag for eldre, i oktober hvert år. I tillegg finnes det over 700 lag og foreninger i hele kommunen innen en rekke interessefelt: Sjansen er stor for at du finner noen som er opptatt av det samme som deg!
De viktigste helårsaktivitetene har vi valgt å samle i en fysisk brosjyre. Denne vil fra 1.12.26 være tilgjengelig på Innbyggertorget, på Arendal bibliotek og ved samtlige frivilligsentraler.
Brosjyren vil også bli mulig å laste ned selv her.
Vi ønsker deg det gode seniorliv i kulturbyen Arendal!